okna

drzwi


rolety


żaluzje


verticale


markizy


zabudowa balkonów


parapety


bramyo firmie


kontakt

 
 


Rolety zewnętrzne

Rolety zwane również rolokasetami lub żaluzjami zabezpieczającymi mogą być stosowane we wszystkich rodzajach otworów (okien i drzwi).
Konstrukcja rolet sprawia, że działają one 'bezawaryjnie' i praktycznie nie wymagają żadnego serwisu. Rolety mogą regulować dostęp światła słonecznego do pomieszczeń, a właściwie zamontowana i odpowiednio opuszczona roleta w znacznym stopniu zmniejsza ubytki ciepła stając się dodatkowym izolatorem. Z racji swej funkcji są zabezpieczeniem przed włamywaczami i innymi intruzami. Ograniczają również w znacznym stopniu przenikanie hałasu do wnętrza budynku.


Rolety w skrzynce ALU Rolety zewnętrzne (aluminiowe) są doskonałym zabezpieczeniem przed czynnikami z zewnątrz.
  • stanowią bardzo dobrą izolację cieplną zapewniając oszczędność energii,
  • izolują akustycznie,
  • chronią przed wiatrem, deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem,
  • zabezpieczają przed hałasem i obciążeniami z zewnątrz,
  • zapewniają każdemu użytkownikowi zachowanie prywatności i dyskrecji oraz chronią przed nieproszonymi gośćmi.


Profile aluminiowe wypełnione są pianką poliuretanową i pokryte specjalnie wypaloną farbą, gwarantującą wysoką odporność na ścieranie, natomiast skrzynki wykonane są z aluminium.
Zarówno płynne podnoszenie jak i opuszczanie rolety zapewnia wygodę w użytkowaniu, dodatkowo komfort ten zwiększa możliwość zastosowania różnego rodzaju napędów.
Dodatkowym zabezpieczeniem przed podniesieniem rolety z zewnątrz jest możliwość zastosowania rygli automatycznych lub wieszaków blokujących.Systemy sterowań


Dostępne obecnie na rynku napędy można zaklasyfikować do trzech grup: ręczne, półautomatyczne i automatyczne.

Z napędów ręcznych Aluprof posiada w swojej ofercie zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.


Rura nawojowa rolety napędzana
jest ręcznie za pomocą paska..


..linki..


..lub korby.Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się je jako rozwiązanie pośrednie w sytuacjach, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, natomiast inwestor nie chce znacznie podwyższać kosztów stosując siłowniki elektryczne. Do mechanizmów półautomatycznych zalicza się również sprężyny. Mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.


Podnoszenie półautomatyczne
- sprężyną...


... lub automatycznie
- siłownikiem elektrycznym.


Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora. Firma Aluprof dodatkowo w swojej ofercie posiada siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiające sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem.

Awaryjny napęd ręczny siłowników umożliwia obsługę rolety w przypadku zaniku napięcia.

 

 ©Rollflex 2005 design:WebReklama