okna

drzwi


rolety


żaluzje


verticale


markizy


zabudowa balkonów


parapety


bramyo firmie


kontakt

   
   
 


Mamy przyjemność przedstawić Państwu lekki system przesuwnych okien i drzwi przeznaczony do zabudowy balkonów i loggi. Pierwsze konstrukcje tego typu powstały w Polsce w 1992 roku i do dnia dzisiejszego ich eksploatacja przebiega w sposób bezawaryjny. Biorąc pod uwagę zły stan stolarki okiennej w większości polskich mieszkań proponujemy nasze zabudowy jako alternatywę dla zamiany okien wychodzących na balkon stolarką PCV. Zabudowa balkonu, ze względu na niższy koszt, jest korzystniejsza, ponieważ obok docieplenia mieszkania pozwala zagospodarować niewykorzystany wcześniej balkon przez 365 dni w roku.

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA


Każde ze skrzydeł jest osadzone na osobnej prowadnicy, a uszczelnienie sąsiadujących ze sobą okien jest możliwe dzięki ukształtowanemu w specjalny sposób profilowi pionowemu okna. Posiada on na całej swej długości kołnierz, który pozwala na zahaczenie się sąsiadujących segmentów.

Dodatkowe doszczelnienie zapewnia uszczelka tekstylna ze sztucznego tworzywa zapobiegająca przenikaniu wiatru. Pochyłe dno prowadnicy dolnej, po wykonaniu otworów drenażowych, odprowadza gromadzącą się w profilu wodę.

Prowadnica górna wraz ze specjalnym ceownikiem pozwala na czterocentymetrową regulację poziomu. Układ jezdny oparty na bazie łożysk kulkowych zamkniętych pozwala praktycznie na nieograniczony czas prawidłowej pracy gwarantując lekki i łatwy przesuw. Standardowo stosujemy szybę float 5mm, ale istnieje możliwość zastosowania każdego wypełnienia o grubości 5 lub 6 mm. Wypełnienie osadzamy w uszczelce z tworzywa. Połączenie skrajnego okna ze ścianą w sposób szczelny zapewnia specjalny kształtownik.


MONTAŻ

Prawidłowo przeprowadzony montaż, po wcześniejszym dokładnym dokonaniu pomiaru powinien (przy prostej, typowej loggii) trwać kilka godzin. Po dojściu do wprawy można założyć, że każdy balkon można zamontować w ciągu jednego dnia. Wszystkie elementy aluminiowe stykające się z murem powinny zostać wcześniej uszczelnione silikonem. Następnie mocujemy konstrukcję za pomocą kołków rozporowych. Szybki, nieuciążliwy dla klientów montaż nie wymagający spawania ani murowania do minimum ogranicza czas pobytu naszej dwuosobowej ekipy u klienta. Wysoka jakość konstrukcji pozwala na udzielenie 3-letniej gwarancji na wszystkie jej elementy.


©Rollflex 2005 design:WebReklama